Мнозинството от американците са недоволни от външната политика и мерките за борба с „Ислямска държава“ на Обама
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Повече от половината американци са недоволни от външната политика, провеждана от администрацията на президента на САЩ Барак Обама, и смятат усилията, положени от ръководителя на Белия дом, за противодействие на екстремистката групировка „Ислямска държава“ за достатъчни. Това се доказва от резултатите от съвместно проучване на вестник The Wall Street Journal и телевизия NBC, цитирано от Фокус.
Данните сочат, че 70% от американците вярват, че страната им се „движи в погрешна посока“ по отношение както на външната, така и на вътрешна политика. В същото време 57% от анкетираните са заявили, че не одобряват външната политика, провеждана от президентската администрация. Около 51% от отговорилите изобщо не одобряват работата на Обама на президентския пост, а мерките му за борба с „Ислямска държава“ са смятани за недостатъчни от около 60% от анкетираните.


