BG EN

Модернизираният бомбардировач Ту-160М изпълни първия си полет

СВЕТЪТ ДНЕС

Модернизираният бомбардировач Ту-160М изпълни първия си полет

11484
на 02.02.2020
Модернизираният бомбардировач Ту-160М изпълни първия си полет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Преминалият основна модернизация ракетоносец-бомбардировач Ту-160М осъществи първия си полет на летището на Казанския авиационен завод "Горбунов". Това съобщава ТАСС, позовавайки се на пресслужбата на ПАО "Туполев".

препоръчано

От там уточняват, че самолетът е бил пилотиран от екипаж под ръководството на летеца-изпитател от Жуковската полетно-изпитателна база Анри Наскидянца. Полетът е бил осъществен на височина 1,5 хиляди метра и е продължил 34 минути. По време на полета са били изпълнени необходимите проверки на обновените системи и оборудвания. По данни на екипажа, полетът е преминал в щатен режим.

През декември зам.-министърът на отбраната на Русия Алексей Криворучко заяви пред вестник "Красная звезда", че доставките на модернизираните стратегически бомбардировачи Ту-160М ще започнат през 2021 г.

Превод: ПИК

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК