BG EN

Молдовският президент помоли Русия да не въвежда санкции заради ситуацията с Рогозин

ГОРЕЩО
СВЕТЪТ ДНЕС

Молдовският президент помоли Русия да не въвежда санкции заради ситуацията с Рогозин

9392
на 05.08.2017
Молдовският президент помоли Русия да не въвежда санкции заради ситуацията с Рогозин
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Молдова Игор Додон се обърна към Москва с искане да не се отговаря със санкции на решението на правителството на Молдова да обяви за персона нон грата вицепремиера на Русия Дмитрий Рогозин, предаде Интерфакс.

препоръчано

„Помолих от нашите руски партньори да се въздържат от мерки и санкции, които ще засегнат интересите на обикновените граждани и на икономическите субекти“, заяви Додон. „От възможните търговски и миграционни санкции ще страдат не министрите и депутатите от правителството, а обикновените граждани, които не са виновни за нищо“, подчерта президента.

Според него решението на правителството на Молдова да обяви Рогозин за персона нон грата цели „подкопаването на усилията на президентите на Молдова и на Русия да върнат стратегическия диалог и партньорството между двете страни“.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 26 май - Близнаците жънат небивал успех, Козирозите да не бъдат прибързани САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 26 май - Близнаците жънат небивал успех, Козирозите да не бъдат прибързани
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Шефката на КЗП разкри истината за цените в магазините и защо Радев плаши хората (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Шефката на КЗП разкри истината за цените в магазините и защо Радев плаши хората (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК