BG EN

МОН ще пита учителите защо не желаят да се ваксинират

Здраве

МОН ще пита учителите защо не желаят да се ваксинират

10687
на 05.02.2021
МОН ще пита учителите защо не желаят да се ваксинират
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министерството на образованието и науката ще проучи чрез анонимни анкети сред учителите какви са причините те да не желаят да се ваксинират, съобщи за БНР председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева.

препоръчано

Решението е взето на заседание на отрасловия съвет към просветното министерство по предложение на самата Такева.

Учител категорично: Няма да се върна в клас!

"Може да се пусне анкета, за да се види какви са истинските причини, по които не искат да се ваксинират българските учители. Анкетата ще бъде пусната сред всички педагози. Анкетирането ще продължи една седмица, като ще започне от понеделник и ще приключи в петък. Проучването ще обхване и непедагогическия персонал - всички работещи в системата по видове и степени учебни заведения", посочи г-жа Такева.

Според последните данни на просветното министерство, желание да се ваксинират са заявили 24 на сто от учителите в страната. По данни на Синдиката на българските учители този процент е по-висок и достига 38 на сто.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК