Волейбол

10920
на 22.12.2017

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Волейболният отбор на Монтана постигна исторически успех, класирайки се за 1/8-финалите на третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Момчетата на треньора Даниел Пеев надиграха много драматично у дома израелския Апоел (Кфар Шаба) с 3:2 (27:29, 25:17, 25:20, 20:25, 16:14) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред над 800 зрители в зала "Младост".

Така след две победи с 3:1 и 3:2 гейма монтанчани продължават напред за Чалъндж къп. На 1/8-финалите Монтана ще играе с гръцкия Фойникас (Сирос), където играе Боян Йорданов, който отстрани норвежкия Викинг ТИФ (Берген). Срещите между двата тима ще бъдат след Нова година.

Двата тима изиграха много оспорван първи гейм. Домакините от Монтана допуснаха повече грешки, основно на сервис. В края монтанчани пропуснаха своя шанс да поведат при 24:23. Това сториха гостите от Апоел, след като при четвъртия геймбол спечелиха с 29:27. Във втората част играчите на Даниел Пеев натрупаха солидна преднина от 7 точки след добра серия от сервис на Иван Латунов - 14:7. Блокадата също бе на мястото си и логично Монтана изравни след убедително 25:17.

Домакините от Монтана изиграха успешно важните моменти в края на третия гейм. Силният начален удар на младежкия национал на Русия Кирил Клец и блокадата си свършиха работата за 2:1 след 25:20. Това означаваше, че Монтана продължава напред в турнира, предава Спортал. В началото на четвъртата част Даниел Пеев направи две промени в състава си. На мястото на разпределителя Константин Абаев в игра се появи Делчо Раев, а Георги Михалев замени Златко Кьосев. Това се отрази на играта и гостите изравниха след 25:20. В решителния тайбрек Монтана изоставаше с 3 точки при 7:10, но успя да обърне резултата до 16:14 и да спечели мача с 3:2.

Най-полезен за Монтана бе Аспарух Аспарухов с 20 точки (2 блока, 1 ас, 61% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане), а Кирил Клец добави още 18 точки (1 блок, 4 аса и 42% ефективност в атака) за победата. За тима на Апоел полякът Себастиан Деваш (2 аса, 41% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане) и беларусинът Вячеслав Батчкала (1 блок, 2 аса и 91% ефективност в атака!!!) реализираха 14 и 13 точки.

МОНТАНА (БЪЛГАРИЯ) - АПОЕЛ (КФАР ШАБА, ИЗРАЕЛ) 3:2 (27:29, 25:17, 25:20, 20:25, 16:14)

МОНТАНА: Константин Абаев 3, Кирил Клец 18, Златко Кьосев 5, Аспарух Аспарухов 20, Иван Латунов 14, Борис Наков 4 - Кристиян Петров-либеро (Делчо Раев, Георги Михалев 3)
Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
АПОЕЛ: Шун Имамура 1, Гай Бен Гал 10, Жуарес Гомес Леал Жуниор 12, Себастиан Деваш 14, Вячеслав Батчкала 13, Легран Мачадо 9 - Игор Гуревич-либеро (Некета Жяриков, Маган Вайс)
Старши-треньор: ГАЛ ГАЛИЛИ.