"Моряците" зарадваха Гонзо с обрат

25085
на 14.10.2016
Моряците зарадваха Гонзо с обрат

Черно море победи като домакин с 2:1 тима на Верея в първи двубой от 10-ия кръг на родния шампионат. Въпреки че още в самото началото на мача бяха в ролята на догонващи в резултата, "моряците" успяха да стигнат до трите точки. От своя страна старозагорци инкасираха четвъртата си поредна загуба в първенството.

Гостите откриха резултата още в 12-ата минута чрез Илия Мунин. Централният бранител на Верея се възползва от неразбирателство в защитата на варненци и с топовен шут от воле не остави шансове на Коварж.

Играчите на Георги Иванов моментално се активизираха и бързо успяха да създадат няколко положения пред Иван Караджов. В края на първата част натискът на домакините се увенча с успех и те стигнаха до изравняване, като голът отново бе дело на защитник на Верея.

Пробив на Михаил Венков завърши с остро центриране в наказателното поле, където опитният Владимир Зафиров опита да изчисти, но вместо това прати топката в собствената си врата.

Само три минути след подновяването на играта "моряците" осъществиха пълен обрат. В герой за варненци се превърна Марек Кузма. Нападателят получи подаване от Уго Секо и с удар от 11 метра матира Караджов. До края на мача и двата тима имаха своите възможности за попадение, но домакините все пак успяха да устискат преднината си и така да запишат петата си победа от началото на сезона.

Със спечелените три точки Черно море вече е пети в класирането с актив от 17 точки, докато Верея е 11-ти с десет.