ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Руското Министерство на отбраната съобщи, че висшестоящи британски военнослужещи са се срещнали със свои руски колеги в Москва, за да обсъдят начини за отбягване на инциденти между военните части на двете държави по въздух и вода, съобщи агенция Ройтерс.
Лондон се оплака, че все по-често трябва да отбягва руски самолети в близост до британското въздушно пространство като в същото време руски военни кораби, плаващи в близост до акваторията на Великобритания, също е трябвало да бъдат ескортирани. Великобритания трябваше да изпрати изтребители „Тайфун“, които да прихванат два руски бомбардировача Ту-100 в близост до британското въздушно пространство над Атлантическия океан на 20 ноември.
„Беше обсъден въпросът за това как да установим бързи комуникационни канали между руските и британски военни сили, за да се избегнат инциденти в открити води и във въздуха“, съобщиха в изявление от руското Външно министерство. От Москва заявиха също, че срещата е била проведена по искане на Лондон.


