ГОРЕЩО
ГОРЕЩ СЛУХ! Радев готви офанзива за София - избира между две млади остриета за кмет
НЕОСПОРИМ ФАКТ! Тол камери заснели шофьора, който уби две деца и един баща на АМ "Тракия", с телефон в едната ръка и с чаша в другата
Гълъб Донев с ПОСЛЕДНИ НОВИНИ около бюджета - ето кога го внасят в парламента
Радев анонсира предстояща среща с Александър Вучич
АКЦИЯТА В НЕСЕБЪР: Белезници за шефа на ВиК и заместника му, заковали ги с белязани пари
От Пхенян пък заплашиха, че ядреният опит няма да е последен, ако натисъкът продължи
След като всички водещи държави се изказаха от ядрените изпитания на Северна Корея, се стигна и до официално изразяване на възмущение от страна на Москва. "Провеждайки ядрени изпитания, Пхенян за пореден път игнорира нормите на международното право и решенията на Съвета за сигурност на ООН", коментира на сайта си руското външно министерство. „Подобно поведение, несъвместимо с общоприетите критерии на международната общност, несъмнено заслужава осъждане и адекватна реакция от страна на международната общност”, посочва ведомството. Министерството на външните работи на Русия призова Пхенян да се откаже от ракетно-ядрените програми. В същото време от ведомството изразиха надежда, че последният ход на Пхенян няма да бъде използван като претекст за засилването на военната активност около Корейския полуостров. По-рано днес Северна Корея предупреди, че ядреният опит е бил само първата стъпка и заяви, че ще последват по-твърди действия, ако срещу страната бъдат наложени нови санкции. „Последното ядрено изпитание беше само първо действие, при което ние проявихме възможно най-голяма сдържаност. Ако САЩ още повече усложнят ситуацията с продължаваща враждебност, то ние няма да имаме друг избор освен да предприемем дори още по-твърди действия”, се посочва в изявление на севернокорейското външно ведомство.препоръчано


