BG EN

Москва отказа да приеме делегация, водена на Нетаняху

Европа

Москва отказа да приеме делегация, водена на Нетаняху

10854
на 26.09.2018
Москва отказа да приеме делегация, водена на Нетаняху
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Москва е отказала на Израел визита на делегация на високо ниво, включваща премиера Бенямин Нетаняху и военния министър Авигдор Либерман за обсъждане на инцидента със свалянето на руския самолет Ил-20. Това съобщава информационната агенция Интерфакс, като се позовава на израелския в. Haaretz, цитирана от епицентър.

Русия е предпочела контактите да останат на "професионално ниво" между командващите Военно-въздушните сили на страните. 

препоръчано

На 24 септември се състоя телефонен разговор между Нетаняху и руския президент Владимир Путин по инициатива на израелската страна. Двамата лидери са обсъдили и катастрофата с Ил-20. 

Прети това, на 20 септември, командващият ВВС на Израел генерал-майор Амикам Норкин с делегация военни пристигна в Москва и представи израелската версия за трагичния инцидент. 

Руският разузнавателен самолет Ил-20 бе свален в Сирия на 18 септември вечерта, загинаха 15-те членове на екипажа. Русия обвини израелските самолети F-16, които се прикривали зад него и го изложили на ударите на сирийските средства за ПВО. От своя страна израелската армия обвини за случилото се проиранската групировка Хизбула и сирийската армия. 

Само преди дни стана известно, че Русия ще достави на сирийските въоръжени сили зенитно-ракетни комплекси С-300.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК