BG EN

Москов обеща осигуряването на медицинска помощ за бежанците да продължи

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Москов обеща осигуряването на медицинска помощ за бежанците да продължи

4412
на 04.08.2015
Москов обеща осигуряването на медицинска помощ за бежанците да продължи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Осигуряването на медицинска помощ за бежанците ще продължи да бъде ангажимент на здравното министерство, увери министър Петър Москов на посещение в Ямбол. Той обеща наесен да има допълнително финансиране за болниците в Ямбол и Хасково.

препоръчано

"От октомври се очаква, от страна на Европейския съюз, допълнително финансиране за България по въпроса за бежанците, и там ние ще търсим допълнително решение със финансиране на болниците Ямбол, Харманли и Хасково, болници които наистина поемат реално потока от бежанци, които имат нужда от лечение в болниците", заяви министърът, цитиран от БНР.

От началото на годината в ямболската областна болница са лекувани 59 бежанци, между които е имало и случаи на хепатит. Москов обща, че до година и половина в Ямбол ще заработи новата болница, която се изгражда вече 37 години. За нейното дострояване от републиканския бюджет ще бъдат отпуснати 2 млн. лева. Ще се търси финансиране и по европейски програми. Припомняме, миналата седмица лекарите от ямболската болница приканиха здравния министър да изкара едно дежурство с тях, за да се запознае той с тежките условия на труд, в които били принудени да работят медиците. В резултат на това министърът днес замина на посещение.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК