BG EN

Мотористите изпищяха от по-скъпа "Гражданска отговорност“

Животът днес

Мотористите изпищяха от по-скъпа "Гражданска отговорност“

5702
преди 1 часа
Мотористите изпищяха от по-скъпа Гражданска отговорност“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За проблеми, свързани със застраховка "Гражданска отговорност", касаеща сезонните пътни превозни средства - мотори, кемпери, каравани, алармира Димитър Лазаров-Джако от мотоклуб "Диви деца".

препоръчано

Той определи като виден рекет ограничението от страна на застрахователите гражданската отговорност вече да не може да се плаща разсрочено.

Законът позволява, но застрахователите те ограничават, подчерта той пред Радио Варна.

Според промените мотористите трябва да плащат не само за месеците, в които карат, а за цяла година, а годишната застраховка към момента е най-малко 115 евро. От четири застрахователни компании само една предлага възможност за разсрочено плащане, но с условието: само ако компанията разреши.

“Който кара, ще плати, но на каква цена“, попита Джако Лазаров. Той е категоричен, че тази промяна не бива да се допуска. 

Мотосезонът ще бъде открит в 13 часа днес, 25 април, на бившата Циркова площадка във Варна, следва обиколка на града с крайна спирка Морска гара. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК