Мощен скандал в родния футбол: Стойне Манолов нападна шеф на ЦСКА 1948

42214
на 09.10.2018

Скандална ситуация се разигра в родния футбол около спор между претенденти за влизане в Първа лига.

Босът на Царско село Стойне Манолов беше видимо афектиран и изнервен след двубоя с ЦСКА 1948, завършил при равенство 1:1 в дербито на кръга от Втора лига.

Шефът на временния лидер обвини главния съдия Волен Чинков за поръчково съдийство, макар че главният рефер изгони футболист на ЦСКА 1948.

"Това е срам! Видяхте го... Равенството да е добър резултат?? За нас само трите точки са важни. Вие не видяхте ли какво стана? Това беше поръчково съдийство!

Съдията беше тук, за да ни спре. Притесняват се, но няма да стане. Феновете на ЦСКА 1948 изобщо не трябва да ги коментираме", заяви Манолов, цитиран от "Топспорт".

Напрежението около мача пък не се измерва само с остри фрази. Изданието пише още, че Манолов си е позволил да нападне един от директорите в ЦСКА 1948 Кирил Котев, а малко по-късно подхваща и привърженик на "червените".

Случката се разиграва пред паркинга на Националния стадион "Васил Левски" и води до намеса на полиция.

"Предяви някакви претенции и ме одраска по врата. Не съм го провокирал с нищо. Имаше 30 свидетели и те могат да потвърдят. Може да видите белезите", заяви Котев.

Относно развитието на срещата, футболистите на Петко Петков могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като стояха по-добре на терена от временния лидер.

В 6-ата минута Гущеров можеше да открие резултата, след като овладя топката в наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

Малко по-късно домакините стигнаха до попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диян Димов. Зад топката застана Гущеров, който не сгреши от бялата точка и вкара за 1:0 - резултат, при който завърши полувремето.

Царско село възстанови паритета малко след началото на втората част, когато Георги Минчев бе изпуснат и с глава вкара за 1:1.

Минути по-късно ЦСКА 1948 остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Евгени Зюмбулев.

Царско село продължава да е на върха с 25 точки, с 5 повече от втория Монтана и 8 от Арда, Поморие и ЦСКА 1948, които са с по 17.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)