МРЪН-МРЪН: Пътен инспектор не знае почти нищо за катастрофата в София, самоличността на момичето още не е установена
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Брифинг на МВР с подробности за тежкото произшествие на бул. "Сливница".
Малко след полунощ 19-годишен шофьор помете двама пешеходци, които загинаха на място. Жертвите са момче на 23 години и момиче на видима възраст 18-19 години.
Тази нощ в 00,15 ч. на кръстовището на бул. "Сливница" с ул. "Русе" лек автомобил удря двама пешеходци, които загиват на място. Момчето и момичето "най-вероятно" (според МВР) са се движили заедно. За съжаление самоличността на момичето още не е установена.
На шофьора са извършени тестове за алкохол и наркотици, те са отрицателни. Той е задържан в 3-то РУ.
Според представителя на МВР - инспектор Борислав Михайлов от Пътна полиция - СДВР не са нужни кръвни тестове за алкохол и наркотици, тъй като "при положение, че тестовете са отрицателни, не е необходимо".
Оторизираният да говори представител на МВР не бе запознат и с това дали младият водач е имал предишни нарушения, както и с каква скорост се е движил.
"Не мога да ви кажа подробности, по разследването - евентуално разследващите", заяви той.


