BG EN

Мръсен въздух спира колите в Париж

СВЕТЪТ ДНЕС

Мръсен въздух спира колите в Париж

11793
на 23.01.2017
Мръсен въздух спира колите в Париж
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Френската столица Париж и друг голям град в страната, Лион, ще наложат ограничения на движението днес заради пик на замърсяването на въздуха с фини прахови частици, предаде Франс прес, като се позова на местните власти.

препоръчано

Властите обясняват повишеното замърсяване с антициклон, липсата на вятър и много ниските температури. В резултат движението на най-замърсяващите автомобили ще бъде забранено в Париж и близките предградия.

От средата на този месец всички моторни превозни средства във френската столица трябва да имат винетка с равнището на емисиите на вредни газове.

От днес автомобилите в Лион също ще трябва да имат такава винетка. Властите в града освен това предвиждат да разрешават през отделните дни движението на моторни превозни средства съответно само с четни и нечетни регистрационни номера. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова: Трябва да се сложи край на разточителството с държавните разходи. Недопустимо е Проданов да говори така (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова: Трябва да се сложи край на разточителството с държавните разходи. Недопустимо е Проданов да говори така (ВИДЕО)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК