BG EN

МС предложи за орден Юсуф Бабечки, Мустафа Юмер и Али Орманлъ

Животът днес

МС предложи за орден Юсуф Бабечки, Мустафа Юмер и Али Орманлъ

13700
на 20.05.2015
МС предложи за орден Юсуф Бабечки, Мустафа Юмер и Али Орманлъ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството предлага на президента да награди с орден "За гражданска заслуга" – първа степен, Юсуф Юсеинов Бабечки, Мустафа Ибрахим Юмер и Али Осман Орманлъ. Те са сред видните дейци на демократичната опозиция в България, играли ръководна роля в неформалните организации, които обхващат голяма част от мюсюлманите в страната и ги повдигат на мирен протест срещу режима в защита на основни човешки права. Юсуф Бабечки, Мустафа Юмер и Али Орманлъ са личности, които са се противопоставяли под една или друга форма на установеното статукво.

препоръчано

Посветили са усилията и живота си да променят ситуацията в родината си. Всички те са се противопоставяли по един или друг начин на съществувалите порядки и са полагали усилия, всеки български гражданин да може да развива знанията и потенциала си свободно в собствената си държава и да има право на достоен живот. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Петър Кичашки за своеволията на Гюров в Украйна: Този човек топли временно креслото на следващия премиер. Ситуацията е същата като тази със загробващия договор с Боташ (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Петър Кичашки за своеволията на Гюров в Украйна: Този човек топли временно креслото на следващия премиер. Ситуацията е същата като тази със загробващия договор с "Боташ" (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК