BG EN

Мъжка горила нападна служителка в мадридския зоопарк

СВЕТЪТ ДНЕС

Мъжка горила нападна служителка в мадридския зоопарк

42839
на 28.09.2020
Мъжка горила нападна служителка в мадридския зоопарк
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В зоологическата градина в Мадрид горила нападна служителка, която влезе в клетката ѝ за да почисти и да й достави храна, като получи сериозни наранявания, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

препоръчано

Четиридесет и шест годишната жена се оказала след нападението с две счупени ръце и рана на главата. Служителката изпълнявала рутинните си сутрешни задължения в заграждението във вътрешна зона, осигурена с тройна врата. Но изведнъж се озовала очи в очи с човекоподобната маймуна Малабо, 29-годишен самец.

Екип от зоопарка успял да отдалечи животното от ранената жена, а по-късно ветеринари го упоили със стреличка. Горилата е била отведена в заграждението й, където се успокоила.

Полицията и управата на зоопарка разследват как е било възможно животното да проникне в защитената зона. Служителката, която работи от 19 години в мадридския зоопарк, била спешно хоспитализирана в доста тежко състояние. От зоопарка уточниха, че Малабо бил отгледан от пазачите още от раждането си и обикновено се държал дружелюбно с персонала.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с Лолита експрес на Епстийн... (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с "Лолита експрес" на Епстийн... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК