ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мълния порази скаутски лагер в планина, недалеч от Рим. Пострадал е сериозно един от скаутите.
Момчето е хоспитализирано в болницата "Джемели" в Рим, в отделението за детско интензивно лечение. Състоянието му е изключително тежко.
Съучениците му успели да овладеят състоянието му със сърдечен масаж, докато пристигнат спасителните екипи.
Поради лошото време спасителните операции са били особено трудни, предаде БНР.
Мълнията е подействала и на други млади скаути, изпитали неразположение и гадене. Групата, която е от Рим, е била няколко дни вече на къмпинг, когато я връхлетял силният порой.
Районът на Монте Ливата е много популярен сред туристите през лятото. Сега обаче, в резултат нагорещата вълна, на различни места из страната се образуват внезапни и мощни гръмотевични бури, които нанасят и щети. Заради жегите най-високата хижа в област Ломбардия "Марко и Роза", на над 3600 метра в Алпите, е принудена да затвори заради риск от свлачища.


