25040
на 29.04.2024

Турските медии, феновете и играчите на Гьозтепе празнуваха цяла нощ спечелването на промоцията на тима в елитната футболна лига.

"Сюперлигата" е била цел на тима още в началото на сезона, но тази цел бе постигната, благодарение на един българин - Станимир Стоилов. Турската преса е пълна с хвалебствия за Мъри днес, предава "Труд".

"В 32-ата седмица на първенството във Втора лига, Гьозтепе беше домакин на Генчлербирлиги, който се бори за плейофите. Жълто-червените спечелиха мача на стадион "Гюрсел Аксел" с 2:0. Головете, които отвориха вратите на Суперлигата пред Гьо-Гьоз, отбелязаха Фараткан в 77-ата минута и Рамон в 90-ата минута. Увеличавайки резултата си до 66 точки, Гьозтепе се завърна в Суперлигата, с която се сбогува преди 2 години.

Гьозтепе е в Суперлигата!

Тимът започна бързо срещата, а Билал получи топката след пас на Юмит в 5-ата минута и я изстреля веднага щом навлезе в наказателното поле, но вратарят Ертугрул предотврати попадението в последния момент. В 16-ата минута Билал се извиси добре при центриране на Ромуло отдясно и топката на косъм мина над напречната греда. Таркан Сербест получи неприятна контузия за доминиращия в мача жълто-червен отбор. В 28-ата минута той се стовари на земята в средата на собствената си половина и не можа да продължи играта. Фараткан Юзум влезе при смяната му.

В 33-ата минута на мача бе спечелен свободен удар от лявото крило и Ялчън центрира в наказателното поле. След удар с глава на Огюн топката се озова у вратаря. В 41-ата минута Денис навлезе в наказателното поле с многократни атаки срещу съперника. Ромул получи топката от подаването на Ренис, който се спусна на последната линия от дясното крило на наказателното поле, а след като не успя да нанесе точен удар на празна позиция, топката излезе в аут. Във 2-ата минута Билал получи топката по левия диагонал от пас на Ромуло и навлезе в наказателното поле. Билал подаде пас към Ялчън, който беше на добра позиция, а Ялчън удари силно топката с левия крак, минавайки отгоре. Първото полувреме на срещата завърши при равенство 0:0.

Докато второто полувреме вървеше с взаимни атаки, Гьозтепе отново наблегна на играта в последните 15 минути от мача. В 77-ата минута след дълъг пас на Огюн Кубилай прати топката към Ромуло в наказателното поле. Ударът му обаче излезе в аут отдясно. В 77-ата минута Гьозтепе поведе с гол на Фаратджан. Получавайки топката от подаването на Доган, Фаратджан дриблира покрай двамата си опоненти и я прати в мрежата с удар от линията на наказателното поле. В 90+3-ата минута Гьозтепе удвои разликата и отвори вратата към Суперлигата с гол на Рамон.

Гьозтепе, който тръгна с цел Суперлига в началото на сезона, си гарантира промоция в Суперлигата 2 седмици преди края. Жълто-червените под ръководството на Станимир Стоилов преминаха препятствието Генчлербирлиги с 2:0 и стигнаха до щастлива развръзка. След мача Станимир Стоилов и неговите възпитаници бяха много щастливи, а феновете също споделиха тази радост", пише сайтът gazeteyenigun.com.tr.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 май - радостни новини за Овните, Везните са подвластни на трудно сдържана емоция САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 май - радостни новини за Овните, Везните са подвластни на трудно сдържана емоция
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов: Като гледате как Пеевски и Кирил Петков тренират бойни спортове... Стават ми забавни, готини, любими. И знам, че след 9 юни - пак мандаринки (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов: Като гледате как Пеевски и Кирил Петков тренират бойни спортове... Стават ми забавни, готини, любими. И знам, че след 9 юни - пак мандаринки (ВИДЕО)