BG EN

Мъск изгуби статута си на трилионер

Америка

Мъск изгуби статута си на трилионер

8117
преди 2 часа
Мъск изгуби статута си на трилионер
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По-малко от две седмици след като стана първият трилионер в историята, Илон Мъск загуби този статут. Причината е рязкото поевтиняване на акциите на SpaceX и Tesla, съобщава The Independent.

препоръчано

 
Според индекса на милиардерите на Bloomberg нетното богатство на Мъск е намаляло до около 957 млрд. долара, с което приключи краткият му престой като единствения човек в света със състояние над 1 трилион долара.


Мъск достигна историческия рекорд на 12 юни, след дебюта на SpaceX на фондовата борса. Силният инвеститорски интерес изстреля оценката на компанията над 2 трилиона долара и увеличи богатството му до около 1,1 трилиона долара.

 
Еуфорията обаче се оказа краткотрайна. След първоначалния скок акциите на SpaceX загубиха над 30% от стойността си спрямо върховите нива, което изтри стотици милиарди долари от пазарната оценка на компанията.

 
Голяма част от богатството на Мъск е обвързана с дяловете му в SpaceX и Tesla, поради което колебанията на борсата оказват пряко влияние върху нетното му състояние.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Гълъб Донев за Бюджет 2026: Няма да отнемаме права и няма да намаляваме доходи. Ето какво ни очаква след 1 август (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Гълъб Донев за Бюджет 2026: Няма да отнемаме права и няма да намаляваме доходи. Ето какво ни очаква след 1 август (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)
ново
Днес: 103
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК