BG EN

На 101 години си отиде най-възрастният ветеран и шампион с ЦСКА

Футбол

На 101 години си отиде най-възрастният ветеран и шампион с ЦСКА

7657
на 21.02.2022
На 101 години си отиде най-възрастният ветеран и шампион с ЦСКА
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 101-годишна възраст почина най-възрастният ветеран и шампион с ЦСКА - Ганчо Василев, съобщиха от "Армията". 

препоръчано

"Василев е част от славния армейски тим от 1949-а до 1951-ва година. Изявявал се е като полузащитник, а заедно със съотборниците си в този период печели титлата и Купата на страната.

Опелото и поклонението ще се извърши на 25 февруари (петък) от 14:30 часа в църквата на Централните софийски гробища.

Клубът ни изказва своите най-искрени съболезнования на близките и роднините на Ганчо Василев!", написаха от ЦСКА.

Василев започва да играе в Напредък (Русе) и през 1941 г. е финалист за Царската купа. Като студент играе в германския Мюнхен 1860 (от 1941 до 1944 г.), а към края на Втората световна война и малко след нея носи екипа на чешкия Бржевнов. След това е част от ЦСКА, с който печели една шампионска титла на България през 1951 г., сребърни медали и една Купа на Съветската армия през 1951 г. Инженер по образование. През сезон 1955 е играещ старши треньор на Локомотив (Русе).

Поклон пред светлата му памет!

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК