НА БАРИКАДАТА: Даниел Митов брани прегръдката с ПП-ДБ - от ГЕРБ подходили държавнически
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
България има нужда от редовно правителство. Тук персоналните емоции нямат никакво значение. Така депутатът от ГЕРБ Даниел Митов коментира от екрана на Нова телевизия дали е имало вътрешна борба у него и дали не му се е искало да натисне копчето “против“ при гласуването на кабинета във вторник.
Ние си даваме сметка, че хората са ни пратили там, за да не действаме емоцинално, а за да решаваме проблеми и разрешаваме кризи, продължи той.
"Какъв натиск, какъв диктат и от кого?“, отговори Митов на въпроса с въпрос дали при сформирането на кабинета, е имало външен натиск.
“За да се случи конституционна реформа, трябват гласовете на ДПС. ДПС е легитимна партия. За да се стигне до реформа, ще трябва да се водят зрели и лишени от емоции разговори, включително и с ДПС“, обясни заместник-председателят на ГЕРБ подкрепата на ДПС за правителството на Денков-Габриел.
"В рамките на преговорите, ние поискахме и получихме гаранции, че това, което чухме на записа на Радостин Василев за поголовни чистки, че властта няма да бъде използвана по този начин. Получихме такива гаранции“, заяви още Даниел Митов.
Освен това, за да има редовно правителство, от ГЕРБ били подходили сериозно и държавнически.


