BG EN

НА КОСЪМ: Влак едва не дерайлира заради поставени от тийнейджъри камъни на релсите

Инциденти

НА КОСЪМ: Влак едва не дерайлира заради поставени от тийнейджъри камъни на релсите

10281
на 20.12.2021
НА КОСЪМ: Влак едва не дерайлира заради поставени от тийнейджъри камъни на релсите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По чудо пътнически влак не излезе от релси на гара Поповица.

препоръчано

Неизвестни поставиха камъни в устройството на стрелката, която насочва композицията минути преди да потегли по линията Димитровград-Пловдив, съобщава Би Ти Ви.

Вандалският акт е заснет от камери на Железопътната инфраструктура и в момента полицията води разследване.

На кадрите се виждат общо шестима души, повечето непълнолетни.

Гарата се управлява автоматично и само бързата намеса на диспечера от видеонаблюдението е предотвратила инцидент.

„Опасността е много голяма. Поставянето на предмети в обсега на стрелките може да доведе до дерайлиране на подвижния железопътен състав“, заяви Йордан Йорданов, гл. инспектор в НКЖИ за Южна България.
 
 
 

 
 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 



 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК