ГОРЕЩО
ДПС-Ново начало с протест срещу Тик-Ток пърформансите на ППДБ
Радомир Чолаков: Не произвеждаме достатъчно храна
Радев трябва да бъде спрян
РАДЕВ АКТИВИРА ДЕЖУРНОТО СИ ПРОКСИ: Имало ли е разследване за корупция срещу Демерджиев, унищожено при назначението му в служебния кабинет?
Даниел Митов: Два влекача са в готовност да изтеглят танкера, блокиран край Ахтопол - не е опасен
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кораловите рифове на Малдивите се обезцветяват, преживявайки стрес в резултат на климатичните изменения. Природният феномен Ел Ниньо оказа в периода 2015-2016 години негативно въздействие върху тяхното "самочувствие". В резултат на това, днес 60% от коралите, а на някои места и до 90%, в Малдивите изсветляха. До този извод стигнаха представителите на 11 международни и национални института и университета, изучаващи състоянието на рифовете.
препоръчано
До избелването на коралите е довело повишаването на температурата на повърхностния слой на водата в океана, свързани с Ел Ниньо, посочват от Международния съюз за опазване на природата, базирани в швейцарския град Гланд.
свързани новини
Откриха корали на рекордна дълбочина
6249
на 03.01.2013


