НА МОНДИАЛА! Колосална драма! Група D се разтресе - "гаучосите"... (ОБНОВЕНА)

90523
на 26.06.2018
НА МОНДИАЛА! Колосална драма! Група D се разтресе - гаучосите... (ОБНОВЕНА)

Аржентина продължава напред на Мондиала - огромна драма в група D. В последните срещи от карето "гаучосите" победиха с 2:1 Нигерия, а Хърватия надви също с 2:1 Исландия.

На осминафиналите "шахматистите" ще спорят с Дания, а Меси и компания ще премерят сили с Франция в мега дерби.

Балканците завършват групата с убедителните 9 точки. Аржентина заема втората позиция с 4 пункта. "Суперорлите" с 3 точки остават на третото място, а исландците с 1 пункт финишират четвърти в много силното каре.

КАК СЕ РАЗВИХА КЛЮЧОВИТЕ СПОРОВЕ

Майсторски гол на Меси в 14-ата минута, мощен изстрел с десния крак. Моузес в 51-ата минута от дузпа реализира за 1:1, бялата точка бе посочена за нарушение, извършено от Масчерано. Рохо пък вкара победно попадение за "гаучосите" в 86-ата минута. Преди това нигерийците пропуснаха няколко добри възможности да поведат, а и имат сериозни претенции за неотсъдена дузпа при игра с ръка на аржентински състезател в наказателното поле, съдията прецени, че докосването е неволно.

Гол на Бадел в 53-ата минута за Хърватия в другия заключителен мач от карето, изравнително попадение на Сигурдсон от дузпа в 76-ата минута. Перишич в 90-ата минута бе точен - 2:1 за балканците, Хърватия излиза от групата с актив от 9 точки.

Стартовите състави на "суперорлите" и "гаучосите":

НИГЕРИЯ: Узохо, Идову, Еконг, Балогун, Омеру, Ндиди, Етебо, Микел, Муса, Моузес, Ихаеначо

АРЖЕНТИНА: Армани, Меркадо, Таляфико, Масчерано, Рохо, Отаменди, Банега, Перес, Ди Мария, Игуаин, Меси

Титулярите на "викингите" и "шахматистите":

ИСЛАНДИЯ: Халдорсон, Магнусон, Р. Сигурдсон, Ингасон, Севарсон, Халфредсон, Гунарсон, Г. Сигурдсон, Бярнасон, Гудмундсон, Финбогасон

ХЪРВАТИЯ: Калинич, Пиварич, Калета-Цар, Чорлука, Йевдай, Бадел, Модрич, Перишич, Ковачич, Пияца, Крамарич

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)