НА МОНДИАЛА! Огромна драма - Русия отпада след дузпи! Хърватия ликува

62131
на 07.07.2018

Хърватия победи Русия след дузпи в огромна драма на стадион "Фишт" в Сочи. 1:1 в редовното време, 2:2 след продълженията. А при дузпите 4:3 за "шахматистите". Балканците се класират за полуфиналите на Мондиала, където ще спорят с Англия.

Много силен мач на Модрич, Лука може да се похвали и с огромен късмет при дузпите, където реализира с голяма доза шанс.

В другия 1/2-финал ще играят Франция и Белгия.

Черишев в 31-ата минута, от далечна дистанция, с левия крак реализира ювелирен гол - 1:0 за Русия. Уникално отиграване. Крамарич в 39-ата минута вкара с изстрел с глава, асистенция на Манджукич - 1:1. Равностойно представяне на двата тима до почивката.

Перишич в 60-ата минута овладя топката в близост до вратата, последва финт, шут от много добра позиция, а кълбото се удари в дясната странична греда, мина по голлинията и не пожела да влети в мрежата. Натиск на "шахматистите" през второто полувреме, но без много голови положения, така след 90 минути игра резултатът бе 1:1.

В 101-ата минута Вида с глава реализира за 2:1 за Хърватия. Малко преди това се заформи дискусионна ситуация в наказателното поле на "шахматистите", реферът обаче прецени, че няма дузпа за Русия.

Фернандес в 115-ата минута с глава, след центриране, прати кълбото в десния ъгъл на мрежата - гол за "Сборная", асистенция на Дзагоев - 2:2.

РЕШАВАЩИ ДУЗПИ!

Смолов пропуска за Русия

Брозович вкарва - 1:0 за Хърватия.

Дзагоев бележи - 1:1.

Ковачич, пропуска, спасяване на Акинфеев.

Фернандес стреля в аут.

Модрич вкарва - 2:1 за Хърватия, огромен късмет за халфа, топката се удари в гредата и влезе в мрежата.

Игнашевич е точен за Русия - 2:2.

Вида реализира - 3:2 за Хърватия.

Кузяев вкарва за 3:3.

Ракитич реализира за Хърватия - 4:3, "шахматистите" се класират за 1/2-финалите, където ще спорят с Англия. Домакините на форума играха много силно в 1/4-финала, но отпадат след драма при дузпите.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Русия: 1. Акинфеев, 2. Фернандес, 3. Кутепов, 4. Сергей Игнашевич, 6. Черишев, 7. Кузяев, 11. Зобнин, 13. Кудряшов, 17. Головин, 19. Самедов, 22. Дзюба

Хърватия: 23. Субашич, 2. Върсалко, 3. Стринич, 4. Перишич, 6. Ловрен, 7. Ракитич, 9. Крамарич, 10. Модрич, 11. Манджукич, 18. Ребич, 21. Вида

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)