НА МОНДИАЛА! Паметен успех за "червените дяволи"! След колосална драма - "златистите" са аут

53655
на 06.07.2018
НА МОНДИАЛА! Паметен успех за червените дяволи! След колосална драма - златистите са аут

Белгия победи Бразилия с 2:1 в изключително драматичен 1/4-финален спор от Мондиала. Автогол на Фернандиньо в 13-ата минута, ювелирно попадение на Де Бройне в 31-ата минута за "червените дяволи", гол на Аугусто за "златистите" в 76-ата минута и невероятен трилър на "Казан Арена".

Фернандиньо в 13-ата минута, при центриране, си забоде автогол - 1:0 за Белгия. Малко преди това Тиаго Силва от добра позиция прати топката в гредата на белгийския национален отбор.

"Червените дяволи" направиха уникална контраатака в 31-ата минута, Лукаку проби през центъра, отклони към Де Бройне. А Кевин с техничен и мощен изстрел реализира - 2:0 за Белгия. Рейдът и асистенцията на Лукаку са сред топ отиграванията на шампионата, ювелирно представяне на централния нападател.

Последва натиск на Селесао, а до почивката втарарят Куртоа се отчете с поредица от класни спасявания.

Бразилците усилиха щурма си в началото на второто полувреме, стигна се до много дискусионна ситуация, в която реферът прецени да не отсъди дузпа за "златистите".

Влезлият като резерва Ренато Аугусто с глава реализира за Бразилия в 76-ата минута, пасивът на Селесао стана - 1:2.

Аугусто бе близо до изравнително попадение в 80-ата минута. Коутиньо в 83-ата минута също пропусна от изгодна ситуация. Неймар поиска дузпа в 90-ата минута, бялата точка обаче не бе посочена. Секунди по-късно Ней шутира, а Куртоа впечатли с поредното си спасяване. Белгия побеждава с 2:1, "червените дяволи" се класират за 1/2-финалите.

Няколко часа по-рано в Нижни Новгород стане ясен и първият полуфиналист - това е отборът на Франция. Именно "петлите" ще са съперници на Белгия в полуфиналите.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БРАЗИЛИЯ: Алисон, Силва, Миранда, Жесус, Неймар, Коутиньо, Марсело, Паулиньо, Фернандиньо, Вилиан, Фагнер

БЕЛГИЯ: Куртоа, Вертонген, Компани, Алдервейрелд, Шадли, Фелайни, Витсел, Мюние, Азар, Де Бройне, Лукаку

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
ПИК TV! Тошко Йорданов: Факт е, че ПП са замесени в контрабандните канали. Какво ще кажат за пуделчето с пачките (ВИДЕО) ПИК TV! Тошко Йорданов: Факт е, че ПП са замесени в контрабандните канали. Какво ще кажат за пуделчето с пачките (ВИДЕО)