НА МОНДИАЛА! След 6-звездна драма - Франция ликува! Велик триумф за "петлите"

101923
на 15.07.2018
НА МОНДИАЛА! След 6-звездна драма - Франция ликува! Велик триумф за петлите

Франция е световен шампион. "Петлите" победиха Хърватия с 4:2 в зрелищен финал на Мондиал 2018. Така французите ликуват с втората си световна титла по футбол.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Автогол на Манджукич в 18-ата минута, изравнително попадение на Перишич 10 минути по-късно, след още 10 минути пък Гризман бе точен от дузпа - 2:1 за французите. Погба в 59-ата минута и Мбапе в 65-ата минута направиха преднината на "петлите" изключително солидна. Марио Манджукич в 69-ата минута намали пасива на балканците - 2:4. При този резултат завърши драматичният финал.

Спорно съдийство в мача на митичния "Лужники", претенции на хърватите за реферски грешки при първите две попадения във вратата пазена от Субашич.

Огромни аплодисменти за пълния с млади таланти тим на Франция, "шахматистите" обаче също показаха много класа, борбеност и непримиримост. Финала на големия форум в Русия предложи битка между два велики национални тима, а голямата радост в крайна сметка е за Дидие Дешан, подопечните на специалиста и милионите фенове на Франция.

Изключително високо темпо още от началото на историческия мач в Москва, натиск на Хърватия в първите 10 минути.

В 18-ата минута пък Манджукич не се ориентира добре при центриране и с глава си забоде автогол - 1:0 за "петлите". Създадоха се полемики относно фаула, след който кълбото попадна в мрежата на "шахматистите".

Балканците продължиха с атаките и в 28-ата минута Перишич с мощен изстрел изравни - 1:1.

Огромна драма, съдията отсъди дузпа за Франция в 36-ата минута. Игра с ръка на Перишич в наказателното поле, при ситуацията останаха огромни съмнения, че докосването е неволно. Питана, с помощта на системата за видео-наблюдение, реши - наказателен удар за "петлите". А Гризман застана зад бялата точка и реализира - 2:1 за Франция в 38-ата минута.

Спорно отсъждане на рефера.

Вида в края на полувремето бе близо до изравнително попадение, но не сполучи в завършващата фаза.

Сериозен превес във владеенето на топката за хърватите след подновяването на играта. Ребич в 49-ата минута стреля опасно, малко след това французите отвърнаха с удар на Мбапе от близка дистанция. В 52-ата минута пък фенове навлязоха на терена, ситуацията бе овладяна изключително бързо от органите на реда, грижещи се за спокойствието по време на финала.

Погба в 59-ата минута с прецизен изстрел реализира - 3:1 за Франция, шок за "шахматистите". Много класно отиграване на Пол Погба, който доказва, че е сред най-силните полузащитници в света.

В 65-ата минута 19-годишният Мбапе реализира изключително майсторски гол - 4:1.

Лорис в 69-ата минута сбърка фрапантно, а Манджукич се възползва от грешката на стража и намали пасива на хърватите - 2:4. Последваха атаки на балканците, но до ново попадение не се стигна! Франция ликува.

Страхотно шоу преди двубоя, организаторите създадоха уникална атмосфера, като дори супер звездата Роналдиньо се включи в една от музикалните изненади.

Французите пък съумяха да спечелят втората си световна титла

И двата тима преминаха без особени затруднения през груповата фаза на турнира. След това "петлите" победиха в редовното време Аржентина (4:3), Уругвай (2:0) и Белгия (1:0).

В директните елиминации хърватите 3 пъти поред играха продължения, триумфираха след дузпи съответно в споровете с Дания и Русия, а на 1/2-финалите надвиха Англия с решаващо попадение на Манджукич в 109-ата минута.

Съдия на финала бе аржентинецът Питана. А Франция триумфира с купата след голов спектакъл - 4:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ФРАНЦИЯ: 1. Лорис, 2. Павар, 4. Варан, 5. Юмтити, 6. Погба, 7. Гризман, 9. Жиру, 10. Мбапе, 13. Канте, 14. Матюиди, 21. Ернандес;
Селекционер Дидие Дешан

ХЪРВАТИЯ: 23. Субашич, 2. Вършалко, 3. Стринич, 4. Перишич, 6. Ловрен, 7. Ракитич, 10. Модрич, 11. Брозович, 17. Манджукич, 18. Ребич, 21. Вида;
Селекционер Златко Далич

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите
СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)