НА СВЕТОВНОТО! Огромна радост за Швеция

9396
на 27.06.2018

Швеция разгроми Мексико с 3:0 и спечели първото място в група "F" на Мондиал 2018. Скандинавците бяха по-добри в целия мач и заслужено победиха съперника си излязъл за равен. "Ацтеките" също продължават към 1/8-финалите, след драма в карето.

Двубоят започна с неспирни атаки на шведите. Те изкараха жълт картон на Хесус Гаярдо само 20 секунди след първия съдийски сигнал. Скандинавците направиха няколко непростими пропуска, породени от прекалено бързата им игра.

Мексиканците разиграваха по-дълго топката и започнаха да поглеждат към на Олсон. Така се получи бърз мач с остри ситуации пред двете врати. Двубоят не мина без поредния VAR-скандал. Чичарито не можа да си поведе добре топката с гърди в наказателното поле в 29-ата минута. Той си я нагласи с ръка и Питана получи "съобщение", какво се е случило. Аржентинският съдия отиде да провери на монитора и отсъди ... корнер.

Докрая на полувремето мексиканците пренесоха играта в полето на шведите, които продължиха да пресират.

Второто полувреме започна с гол за Швеция. в 50-ата минута Лудвиг Аугустинсон "разстреля" Очоа от близо. Топката отскочи до него след опит за удар на Клаесон. Голмайсторът стреля силно във вратаря, но кълбото се оплете в мрежата.

Оттук до края на мача шведите имаха пълно превъзходство. Те продължиха да залагат на бързата и игра и в 60-ата минута Ектор Морено спъна Маркус Берг в наказателното поле. Маркус Гранквист беше безпощаден от бялата точка.

Малко по-късно Едсон Алварес си вкара нескопосан автогол и направи резултата класически в 74-ата минута.

Мексиканците разбраха, че трябва да се надяват Южна Корея да удържи равенството с Германия в Казан, акцентира "Топспорт". Публиката спря да гледа мача и се втренчи в телефоните си. А новините от брега на Волга бяха страхотни за тях. Корейците не само, че издържаха, ами вкараха два гола в добавеното време и елиминираха световния шампион.

Така Швеция се класира на първо място в група "F". Мексиканците, които играха превъзходно в първите два мача останаха втори. Южна Корея зае почетното трето място. А Германия остана на последната четвърта позиция.

Скандинавците ще играят с втория от група "E". Според сегашното класиране това е Швейцария. Мексико ще има за най-вероятен съперник Бразилия. "Ацтеките" няма да бъдат аутсайдер в този мач, ако повторят изявите си от първите дни на Мондиала.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите