BG EN

Над 100 загинаха в Пакистан заради наводнения

ЧАС ПИК

Над 100 загинаха в Пакистан заради наводнения

4158
на 02.08.2015
Над 100 загинаха в Пакистан заради наводнения
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над 100 човека загинаха при наводнения в Пакистан през последните три седмици, заявиха днес властите, които се страхуват, че още порои може да засегнат повече хора, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Националното управление за справяне с бедствията каза, че наводненията са отнели живота на 109 души и са засегнали 700 000.
Военни инженери са поправили пътища и мостове в планинските северни райони, за да помогнат на спасителите да стигнат до бедстващите от седмици хора.
Метеорологическата служба заяви, че река Инд е преляла на няколко места в южната провинция Синд, и предупреди, че се очакват още дъждове.
Според властите близо 350 000 човека са били евакуирани от бреговете на Инд през последните два дни.
Миналата година през сезона на мусоните, който продължава от средата на юли до края на август, наводнения отнеха живота на почти 400 души и унищожиха хиляди акри с посеви.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с топ анализ какво ще се случи след мирното споразумение между САЩ и Иран. До края на годината Тръмп ще свали картите на Путин и за Украйна (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с топ анализ какво ще се случи след мирното споразумение между САЩ и Иран. До края на годината Тръмп ще свали картите на Путин и за Украйна (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК