BG EN

Над 1200 турски жандармеристи уволнени след опита за преврат

СВЕТЪТ ДНЕС

Над 1200 турски жандармеристи уволнени след опита за преврат

3611
на 03.11.2016
Над 1200 турски жандармеристи уволнени след опита за преврат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Повече от 1200 служители на Генералното командване на жандармерията в Турция са отстранени от служба във връзка с подозрения за връзки с „Терористичната организация на фетулахистите” (ФЕТО) на ислямския проповедник Фетулах Гюлен, съобщи министерството на вътрешните работи. Отстранени са над 1000 офицери от жандармерията. Мерките са предприети в рамките на продължаващото разследване на опита за държавен преврат на 15 юли.

Смята се, че тези жандармеристи са поддържали връзки с членове на ФЕТО или са подпомагали дейността на организацията. ФЕТО е събирателно име на няколко организации, свързани с движението „Хизмет” на Фетулах Гюлен, който от 1999 година живее в САЩ.

Анкара го обвинява, че заедно със сподвижниците си е отговорен за опита за преврат. Метежът беше организиран от група войници и офицери, включително и от жандармерията. В края на месец юли в рамките на противодействието на ФЕТО турските власти по законов път закриха няколко хиляди организации, свързани с „фетулахистите”, и започнаха мащабна чистка в държавния апарат и армията, която не е приключила. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ "Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК