BG EN

Над 130 жертви след сражения в Пакистан

ЧАС ПИК

Над 130 жертви след сражения в Пакистан

3138
на 09.04.2013
Над 130 жертви след сражения в Пакистан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Около 100 бунтовници и 30 войници са загинали в долината Тирах в северозападната част на Пакистан, предаде Би Би Си с позоваване на официален източник от Исламабад  .

препоръчано

Според съобщението на местните власти, от 5 април регионът е под контрола на армията. Преди това той беше зависим от талибаните.

През последните седмици раздорите между различни въоръжени групировки накараха 40 хиляди местни жители да напуснат домовете си.

Долината Тирах е полуавтономните племенни  територии, които са под върховенството на централната власт. Голяма част от тях се контролират от талибаните.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК