Над 180 състезатели се очаква да се включат в международен турнир по информатика в Шумен
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
10-ото юбилейно издание на международния есенен турнир по информатика "Джон Атанасов" ще се проведе в Шумен от 21 до 25 ноември, съобщи БНР.
187 състезатели от Армения, България, Молдова, Полша, Сърбия, Русия и Швейцария са заявили участие в престижния международен форум. Паралелно ще се проведе и национален турнир по информатика, в който ще се включат около 250 състезатели.
"Турнирът е създаден през 2009 г. и постепенно се утвърди – коментира председателят на Организационния комитет. Бисерка Йовчева. - Това е единственият турнир в света, който се провежда в две възрастови групи – младша възрастова група до 15 години и половина, и старша възрастова група – за гимназисти до 20 години".
Домакин на форума ще бъде Шуменският университет.
Община Шумен е съорганизатор и осигурява част от финансирането, за останалите средства са се погрижили спонсори. Общо над 600 души ще пристигнат в Шумен по повод международния и националния турнири по информатика.


