BG EN

Над 2,8 млн. посещения е регистрирал онлайн регистърът на туристическите атракции за 9 месеца

Икономика

Над 2,8 млн. посещения е регистрирал онлайн регистърът на туристическите атракции за 9 месеца

7187
на 14.05.2016
Над 2,8 млн. посещения е регистрирал онлайн регистърът на туристическите атракции за 9 месеца
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От създаването на онлайн регистъра на туристическите атракции преди 9 месеца до сега са регистрирани над 2,8 млн. посещения в него. Ръст има преди всички почивни дни като за Великденските празници са регистрирани над 300 хил. посещения. Това каза пред журналисти на откриването на Международния кулинарен фестивал „България посреща вкусовете на света" в Бургас министърът на туризма Николина Ангелкова.

препоръчано

Министър Ангелкова съобщи, че за 36 плажа по Черноморието са обявени процедури за отдаване под наем. „За тази година до 31 март обявихме 90 неохраняеми плажа. Всеки ден отваряме търгове и някои от плажовете вече имат стопани. Някои от плажовете обявихме отново с 30% намаляване на цената”, посочи министър Ангелкова.

По думите й областните управители вече са предприели стъпки за осигуряване на водното спасяване и медицинското обслужване и почистването на плажните ивици. Одобрени са схемите за водно спасяване на всички плажове, които към момента имат концесии. Министърът на туризма допълни, че очаква много силен летен сезон.

На откриването присъства кметът на община Бургас Димитър Николов, както и посланиците на няколко държави. Бургас е втората спирка от пътуващия конкурс. Фестивалът представя туристическите дестинации чрез кулинарното изкуство и се провежда с подкрепата на Министерството на туризма. Той е продължение на миналогодишната кампания „Мислиш си, че познаваш България“ за насърчаване на вътрешния туризъм.

Сега към идеята се присъединиха 17 дипломатически мисии у нас. До 28 май 2016 ще се състоят и останалите етапи на проявата – в Пловдив, Велико Търново, Русе, Варна, София.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК