BG EN

Над 3600 души са загинали при земетресението в Непал

СВЕТЪТ ДНЕС

Над 3600 души са загинали при земетресението в Непал

4965
на 27.04.2015
Над 3600 души са загинали при земетресението в Непал
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над 3600 са потвърдените жертви, ранените са над 6 500, а хиляди загубиха домовете си след земетресението в Непал. Броят на жертвите и засегнатите от силното земетресение се очаква да се повиши значително, информира БНР.

Много селища и цели райони остават откъснати от света. В някой селища в близост до епицентъра над 70% от сградите са разрушени. Хеликоптери евакуират десетки алпинисти, които останаха в леден капан под връх Еверест, след като няколко лавини блокираха планинските маршрути.  Силите за сигурност на Непал се включиха в спасителните операции.

В неравната битка с времето, спасители от десетки хуманитарни организации се борят да извадят оцелели от под отломките в критичните 72-а часа. УНИЦЕФ обяви, че почти един милион деца са засегнати от земетресението. Въпреки разрушението, жителите на Катманду се завръщат към относителна нормалност – улиците са натоварени, някои магазини дори са отворени.

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите разглеждат преработените бюджети на ДОО и НЗОК (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите разглеждат преработените бюджети на ДОО и НЗОК (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК