BG EN

Над 5 млн. лв ще струва измерването на въздуха в Бургас

Региони

Над 5 млн. лв ще струва измерването на въздуха в Бургас

4167
на 13.05.2019
Над 5 млн. лв ще струва измерването на въздуха в Бургас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Не 450 хил. лв., както първоначално се смяташе, а най-малко  5,2 млн. ще струва ангажирането на международна лаборатория, която да извършва непрекъснат мониторинг на атмосферния въздух в Бургас.

препоръчано

Това е и причината обществената поръчка на администрацията да бъде прекратена, става ясно от писмо на зам.-кмета по екология и европейски политики Руска Бояджиева до Общинския съвет в Бургас, предава "Флагман".

За процедурата оферти са подали две международни фирми - "Орион Инвайърмент“ ООД София и "Лабексперт“ ООД. Първата фирма поема ангажимент да извърши услугата за 5,25 млн.лева с ДДС, а втората на космическата стойност от 12,28 млн.лева.

В края на миналата година Общинският съвет в Бургас гласува бюджет от 450 хил.лева, което е 10 пъти под едната оферта и 25 пъти – под тази на другата фирма. Плановете бяха за наемането на техника, която да измерва въздуха на пет нови точки.

Общината има мобилна станция, която бе закупена през 2011 година и измерва набор от осем замърсители на атмосферния въздух. Тогава тя струваше 350 хил.лева, а сервизното й обслужване и доставката на консумативи на годишна база е около 50 хил.лева.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Пеевски: България трябва да е социална държава и да помага на хората. Сега цялата отговроност е на коалиция Сорос ПЪРВО В ПИК TV! Пеевски: България трябва да е социална държава и да помага на хората. Сега цялата отговроност е на коалиция "Сорос"
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК