BG EN

Над една трета от професионалните футболисти имат проблеми с психиката

Футбол

Над една трета от професионалните футболисти имат проблеми с психиката

3048
на 06.10.2015
Над една трета от професионалните футболисти имат проблеми с психиката
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Повече от една трета от професионалните футболисти страдат от депресия и често изпитват тревога и безпокойство, показа изследване на международната асоциация на професионалните футболисти (FIFPro).

препоръчано

Проучването, което беше ръководено от шефа на медицинската служба на FIFPro Венсан Гутебарг показа, че 38% от 607 действащи играчи и 35% от бившите футболисти от 219 изследвани са показали симптоми на депресия и тревога. Изследването е показало и връзка между сериозните травми и депресията – играчи, претърпели три или повече травми много по-често има психически проблеми след това. Освен това 23% от действащите футболисти имат проблеми със съня.

Сподели:
Бомба x
Какво ни чака в годината на Огнения кон Какво ни чака в годината на Огнения кон
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК