BG EN

Над половин милион дължат държавните болници

Здраве

Над половин милион дължат държавните болници

2656
на 26.09.2013
Над половин милион дължат държавните болници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над половин милион лева дължат държавните болници,  съобщи министърът на здравеопазването Таня Андреева след срещата си с шефовете на университетските и областни здравни заведения. Най-много борчове имали Военномедицинската академия и болницата в Стара Загора. 

препоръчано

"Години наред тези основни за здравеопазването лечебни заведения, през които минават 80% от болните, са в тежко финансово състояние. В края на август задълженията на държавните болници възлизат на 326, 550 млн. лева, от които 65 млн. лева са просрочени. В това число не влизат ведомствените болници - на МВР болница, Военна болница, Транспортна болница и болница "Лозенец". Ако се сметнат и техните дългове и просрочия,  сумата ще надхвърли 500 млн. лева", поясни Таня Андреева.

Налагали се спешни мерки, за да не се стигне до фалити на болници. Сега се правел анализ на причините да се стигне до това тежко финансово положение. 

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК