Надал загуби сет срещу Чорич

5900
на 01.09.2015

Рафаел Надал стартира участието си в Откритото първенство на Щатите с победа над хърватския талант Борна Чорич. Испанският левичар спечели мача с 6-3, 6-2, 4-6, 6-4.

В следващия кръг Рафа ще играе с аржентинеца Диего Шварцман. В друга среща канадецът Вашек Поспишил претърпя неочаквано поражение от австриеца Андреас Хайдер-Маурер.

Последният си уреди мач с първата ракета в света Новак Джокович, който тръгна с разгромна победа. Сърбинът даде само три гейма на бразилския си опонент Жоао Соуза - 6-1, 6-1, 6-1.

Френският тенисист Гаел Монфис заради травма не успя да завърши двубоя си с украинеца Иля Марченко и напусна надпреварата. По-рано в понеделник бе сътворена първата сензация на Ю Ес Оупън - поставеният под №4 и миналогодишен финалист Кей Нишикори загуби от французина Беноа Пер с 4-6, 6-3, 6-4, 6-7 (6-8), 4-6.

В тайбрека на четвъртия сет японецът не успя да се възползва от два мачбола. Мачът продължи 3 часа и 14 минути. Кей Нишикори стана първият действащ финалист от 1991 г., който отпада в първи кръг. Тогава това стори именитият американец Андре Агаси.

За Беноа Пер това бе първа победа над тенисист от Топ 5. Миналогодишният шампион Марин Чилич обаче не допусна изненада. Хърватинът се наложи над аржентинеца Гуидо Пеля с 6-3, 7-6 (7-2), 7-6 (7-3).

Чилич ще играе в следващия етап с Евгени Донски, а в трети кръг може да се изправи срещу първата ракета на България Григор Димитров.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден