BG EN

Най-богатият китаец ще инвестира в Рома

Световен футбол

Най-богатият китаец ще инвестира в Рома

3778
на 22.11.2013
Най-богатият китаец ще инвестира в Рома
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-богатият китаец ще инвестира в лидера в италианската Серия А Рома, гръмна финансовият вестник "Il Sole 24 Ore". Според изданието 58-годишният Ван Цзянлин, който ималично богатство от 14 милиарда долара, е провел срещи с президента на Рома Джеймс Палота и представители на Уникредит Ню Йорк. Те са обсъждали увеличаване на капитала на компанията Neep Roma Holding, която притежава тима. 69% от нея се държат от Палота и негови американски приятели, а останалите 31% са в банката.

препоръчано

Цзянлин е собственик на най-голямата компания за строителство на бизнес имоти в Китай - Wanda Group. Той иска да разшири дейността си в САЩ и Европа. Големите му страсти извън бизнеса са изкуството и футбола. Той дава по 17 милиона долара на китайската футболна федерация. За изкуство пък е още по-щедър. Картината на Пикасо "Клод и Палома" беше закупена от него срещу 28 милиона долара, за което си навлече куп критики в родината.

Тъй като специалността на Цзянлин е строителството, то логично предположенията са, че с влизането му в управата на Рома ще стартира строителството на нов стадион за "вълците".


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК