BG EN

Най-малко 170 млн. паунда влизат в касата на Лестър от титлата

Световен футбол

Най-малко 170 млн. паунда влизат в касата на Лестър от титлата

4598
на 03.05.2016
Най-малко 170 млн. паунда влизат в касата на Лестър от титлата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Неочакваният триумф на Лестър в английската Висша лига ще направи "лисиците" много по-богати - с около близо 170 млн. паунда, изчисляват на Острова. Само за спечелването на титлата клубът от Източен Мидланд ще вземе около 90 млн. паунда. Този успех праща директно в груповата фаза на Шампионската лига и това автоматично носи още 9,3 млн. паунда.

препоръчано

Другият солиден приход идва от правата за телевизионното излъчване на мачовете както в Премиършип, така и в ШЛ. От там в Лестър очакват най-малко 70 млн. паунда и то при положение, че тимът не спечели дори точка в груповата фаза на европейския турнир. Всяка една победа в ШЛ пък ще се оценява на 1,2 млн. паунда през новата кампания, а за равенство ще бъдат превеждани по 390 000 паунда.

Логично обаче ще скочат и разходите на собствениците на Лестър. Най-нормалното нещо е клубът да привлече няколко нови класни футболисти, с които да се опита да задържи високото ниво. Очаква се и голяма част от настоящите играчи да подпишат нови договори при по-добри финансови условия.

Тук следва и логичният въпрос дали на "Кинг Пауър Стейдиъм" са готови за промяната и новите очаквания, защото занапред нещата ще са по-различни.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК