ГОРЕЩО
Криминален психолог разнищи похитителя на Наталия: Асен е заплашвал и тормозел детето, има психопатни черти и е примитивен. Не изключвам сексуално насилие
ДАЛАВЕРА В СТОЛИЧНА ОБЩИНА? Заместник на кмета Терзиев наредил скандална обществена поръчка
Проф. Владимир Чуков с ЛОША ПРОГНОЗА: Очевидно е, че ще има ескалация между САЩ - Иран
Колтуклиева бясна след поредната гавра на Демерджиев и подчинените му: Не съм преживявала подобна драма досега
СТРАСТИ В НС! Обвиниха Костадинов, че чете чужди опорки от трибуната и лъже за обсега на иранските ракети (ВИДЕО)
Африка
Най-малко 48 загинаха при срутване на нелегална златна мина в Западна Африка
17946
на 16.02.2025
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-малко 48 души загинаха днес при срутване на работеща нелегално мина за добив на злато в Мали, предаде Франс прес.
препоръчано
"Според постъпилата до 18:00 ч. днес информация броят на жертвите на срутването е най-малко 48", обяви полицията в африканската страна, цитирана от АФП.
Някои от загиналите са се удавили в река, в която са били завлечени от свлачището. Сред тези жертви са жена и бебето ѝ, което тя е носила на гръб, се уточнява в изявлението на властите. Повечето от жертвите са жени, информира БТА.
Подобни трагедии са периодично явление в Мали и в Западна Африка като цяло, отбелязва АФП.
Слон прегази турист в Южна Африка
23008
на 01.02.2025


