BG EN

НАЙ-СЕТНЕ! Приключи ремонтът по жп линията Пловдив - Бургас

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

НАЙ-СЕТНЕ! Приключи ремонтът по жп линията Пловдив - Бургас

11218
на 18.04.2018
НАЙ-СЕТНЕ! Приключи ремонтът по жп линията Пловдив - Бургас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По жп линията Пловдив - Бургас приключи ремонтът на три  подстанции - в Ямбол, Карнобат и Бургас. За модернизацията им бяха осигурени над 21 млн. лева, повечето - от Европейския съюз, предава БНР.

препоръчано

С модернизацията на подстанциите и инфраструктурата, освен че може да бъде увеличен железопътния трафик, се увеличава и контролът, поясни инж. Иван Бакалски, ръководител на проекта Националната компания "Железопътна инфраструктура":

"Системите за сигнализация и телекомуникации осигуряват контрол на скоростта на движение на влаковете. Осигуряват контрол върху параметрите на вагоните и локомотивите. Следим за нагряване на буксите на лагерите на колоосите и на спирачните повърхности, с което се предотвратява навреме опасността от запалване, както на околната среда, така и на самите вагони."

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Цъка ли Баба Алино 2 във Варна? Журналистката Наталия Господинова с нови разкрития за скандалния пъзел и как кметът Коцев гази закона (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Цъка ли "Баба Алино" 2 във Варна? Журналистката Наталия Господинова с нови разкрития за скандалния пъзел и как кметът Коцев гази закона (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК