BG EN

Наказват лекари за смъртта на родилка

ЧАС ПИК

Наказват лекари за смъртта на родилка

7401
на 27.10.2013
Наказват лекари за смъртта на родилка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шефката на областната болница в Габрово д-р Нели Савчева и на завеждащия АГ отделението д-р Димитър Ангелов ще бъдат сурово наказани заради случая с починалата родилка Десислава Манолова, съобщава "Монитор".

препоръчано

Младата жена постъпи на 12 септември в болницата заради с три дни просрочен термин на раждане. След това в продължение на повече от две седмици лекарите там отказвали да извършат раждане със секцио, тъй като се съмнявали в неправилно изчислен термин. На 25 септември родилката вдига температура. На следващия ден тя най-после ражда, но след това състоянието й рязко се влошава и на 4 октомври умира в Университетската болница в Плевен. Девет часа след раждането умира и бебето.

След случая бяха извършени проверки на отделенията по АГ и неонатология. Взети бяха и проби от част от медицинския персонал в тях.  Резултатите от тях показали, че акушерка и три санитарки от АГ отделението са носители на стафилококи, но те не били от същия щам, причинил смъртта на родилката.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК