BG EN

НАП започва масови проверки за касови бележки

ЧАС ПИК

НАП започва масови проверки за касови бележки

9216
на 02.11.2013
НАП започва масови проверки за касови бележки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

НАП започва проверки в цялата страна дали обекти за продажби на дребно издават касови бележки. Броят на магазините, които ще бъдат посетени, е около 1000. Те са селектирани, защото анологични търговски обекти в съседство отчитат в пъти по-големи обороти от техните, съобщи Труд.

Освен касовите апарати ще бъде проверено и дали продавачите имат трудови договори и дали са подадени всички осигурителни декларации.

Проверките започнаха вчера в столицата, като още в първите часове са посетени 42 обекта и в 30% от случаите се оказало, че не се издават касови бележки.

Данъчните предупреждават, че глобата в такива случаи е 500 лева и може да се стигне до запечатване на обекта.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Карлос Контрера за по-скъпото паркиране в София: Пореден хаос и абсурдна ситуация, сътворена от ППДБ - винаги става така, когато се правят промени на коляно (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Карлос Контрера за по-скъпото паркиране в София: Пореден хаос и абсурдна ситуация, сътворена от ППДБ - винаги става така, когато се правят промени на коляно (ВИДЕО)
ново
Днес: 103
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК