Атакист съобщи, че е била наръгана. После стана ясно, че е била ограбена и блъсната
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
25-годишна жена е била наръгана и ограбена в района на улиците "Пиротска" и "Цар Симеон". Инцидентът станал около полунощ в четвъртък. Това съобщи от парламентарната трибуна депутатът от "Атака" Любомир Владимиров. Пострадалата имала рана от остър предмет по тялото си, вероятно хладно оръжие. До момента няма информация за нападателя.
В рамките на парламентарния контрол вътрешният министър Цветлин Йовчев заяви, че не е информиран за случая: „Към момента не съм в състояние да ви предоставя информация, но поемам ангажимент да събера необходимата информация и в писмен вид да ви я предоставя”, отговори Йовчев.
Владимиров настоя вицепремиерът да даде информация по случая още днес.
Впоследствие от пресцентъра на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) заявиха, че 25-годишната жена е станала жертва на грабеж на ул. „Българска морава”. Сигналът е подаден около 23,20 часа.
Районът е известен като място, на което се събират наркомани - в близост има център за метадоново лечение. Често там стават подобни атаки.
Жената не е била нападана с нож, а е била бутната от нападателя или нападателите.
Няма данни за сериозни наранявания. По случая работят служители от Трето РУ на МВР – София.


