Наполи нокаутира Интер за 6 минути

6006
на 03.12.2016

Наполи разгроми Интер с 3:0 в среща от 15-ия кръг на Серия "А". Голoвете вкара Пьотр Желински, Марек Хамшик и Лоренцо Инсиние. Тимът на Маурицио Сари поведе с 2:0 още в 6-ата минута и до голяма степен прекърши съпротивителните сили на гостите. Интер също създаде немалко положения за гол, но така и не успя да стигне до почетно попадение.

Победата изравни Наполи по точки с Лацио и Аталанта. Интер пък записа шестото си поражение от началото на кампанията и дели 8-ото място с Фиорентина.

Двата тима не бяха никак убедителни в представянето си до момента и изоставаха от челните позиции. Неаполитанци спечелиха само един от предишните си 4 мача и липсата на контузения Аркадиуш Милик определено се усеща. Интер стартира много слабо при Франк де Бур и холандецът скоропостижно бе уволнен, а мястото му зае Стефано Пиоли. Под негово ръководство "нерадзурите" постепенно тръгнаха нагоре и играха силно в дербито срещу Милан (2:2), а след това се наложиха над Фиорентина с 4:2.

Заради наказанието на Дрис Мертенс шанс да започне като титуляр получи Маноло Габиадини. Останалите двама нападатели на Наполи бяха Лоренцо Инсиние и Кайехон.

Интер излезе със същите 11, които стартираха при победата срещу Фиорентина в понеделник. Мауро Икарди водеше атаката, подпомаган от Антонио Кандрева, Евер Банега и Иван Перишич.

"Нерадзурите" нямаха победа на "Сан Паоло" от 1997 година и след първите 6 минути стана ясно, че едва ли ще сложат край на тази негативна тендеция и днес. Домакините стартираха много силно и набързо поведоха с 2:0. Във 2-ата минута Хамшик технично подаде към Кайехон, испанецът свали с глава топката за Желински и той намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович. Малко по-късно самият Хамшик се измъкна от засадата и технично преодоля словенския национал, удвоявайки аванса на Наполи.

Голът беше по-специален за Хамшик, защото бе под номер 104 за него с екипа на неполитанския тим и го изравни на третото място във вечната ранглиста на клуба, заедно с Единсон Кавани.

Интер известно време се намираше в шок след това начало и можеше да инкасира и трето попадение, но Ханданович се справи с удар на Габиадини. Гостите постепенно се окопитиха и на свой ред организираха няколко интересни атаки. Грешка на Раул Албиол почти подари топката на Икарди, но Хосе Рейна внимаваше и предотврати сигурен гол. Не след дълго Икарди отново се озова на добра позиция, но вместо да стреля, реши да търси пас към Перишич и сбърка. Последва нова хубава комбинация на Интер и удар на Икарди, спасен от Рейна.

Наполи отговори с бърза контра и изстрел на Габиадини, отразен от Ханданович. В края на полувремето Банега получи контузия, но се върна в игра. Кристиан Ансалди пък си изкара жълт картон и няма да може да играе в следващия кръг срещу бившия си клуб Дженоа.

Травмата на Банега все пак не му позволи да продължи и след почивката вместо него се появи Едер. Интер беше по-агресивният отбор в началото на втората част, но Иван Перишич пропусна добра възможност да върне един гол. Последваха нови силни минути за Наполи и серия от корнери пред вратата на Ханданович. При поредното центриране словенският страж увисна, Раул Албиол върна топката към Инсиние и той направи резултата 3:0.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)