Наполи с пета загуба за сезона в Италия

5462
на 04.04.2019

Отборът на Наполи регистрира пета загуба от началото на футболния сезон в Италия. В двубой от междинния, 30-и кръг на Серия „А”, тимът от Неапол загуби като гост от Емполи с 1:2.

С гол на Диего Фариас в 28-ата минута Емполи дръпна в резултата. В 44-ата минута Пьотър Жиелински върна Наполи в мача, изравнявайки за 1:1. Домакиниете от Емполи стигнаха до крайното 2:1 в своя полза след попадение на Джовани Ди Лоренцо в 53-ата минута.

В класирането Наполи остава на второто място, но вече изостава с 18 точки от лидера Ювентус. Емполи постигна седми успех за сезона, като е точно над чертата, на 17-ата позиция.