Наполи се класира за финала в турнира за Купата на Италия

6590
на 14.06.2020

Наполи се класира за финала в турнира за Купата на Италия по футбол. В реванш от полуфиналната фаза на надпреварата тимът от Неапол завърши наравно 1:1 с Интер като домакин. Тимът на Дженаро Гатузо продължава напред благодарение на успеха с 1:0 в Милано в първата среща.

"Адзурите" ще спорят за трофея с Ювентус.

Интер започна отлично на "Сан Паоло" в реванша, като и още в 3-ата минута  Кристиан Ериксен се разписа директно от корнер. Наполи изравни в 41-ата минута, когато Лоренцо Инсиние намери Дрийс Мертенс в наказателното поле и той не сбърка - 1:1.

С попадението си белгиецът оглави еднолично вечната голмайсторска листа на Наполи със 122 попадения - едно повече от Марек Хамшик. Трети е легендата Диего Марадона със 115.

Финалът ще се играе на "Олимпико" в Рим на 17 юни (сряда).

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
ПЪРВО В ПИК! Страшно меле на Тракия - камион се обърна на платното, образува се километрична тапа (СНИМКИ/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК! Страшно меле на "Тракия" - камион се обърна на платното, образува се километрична тапа (СНИМКИ/ВИДЕО)