Наполи се справи с Удинезе по пътя към 1/4-финала (СНИМКИ)

6842
на 20.12.2017

Отборът на Наполи стана поредният сигурен участник на 1/4-финал в турнира за Купата на Италия. Тази вечер неаполитанците се наложиха с 1:0 над коравия отбор на Удинезе и си осигуриха класиране за следващата фаза. Героят в мача бе Лоренцо Инсиние, който се появи като резерва и вкара победното попадение в 71-ата минута.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Първото полувреме бе по-равностойно и с малко голови възможности. В 25-ата минута Рог открадна топката от Халфредсон и изведе Хосе Кайехон, но вратарят Симоне Скуфет предвидливо излезе и блокира удара на испанеца. След това в 32-ата минута Адам Унас получи пред наказателното поле и стреля през краката на защитник, след което топката се отби от гредата.

Втората част Наполи засили натиска и започна да създава доста повече опасности пред вратата на "Зебрите". В 56-ата минута Кайехон се озова на добра позиция в пеналта, но не успя да преодолее вратаря, а се оказа, че е в засада, предава Спортал. След това в 63-ата минута Унас стреля опасно, но над вратата. Три минути след това и Инсиние пробва техничен удар, който обаче не затрудни Скуфет.

По-добрата игра на домакините все пак даде резултат. В 71-ата минута Дрис Мертенс с прекрасен пас изведе Инсиние на скорост, той напредна и хладнокръвно прати кълбото в мрежата за 1:0.

В 76-ата минута самият Мертенс имаше страхотен шанс да удвои. Той получи прехвърлящ пас зад защитата и отблизо стреля от воле, но прати топката до гредата.

В края гостите опитаха да натиснат в търсене на изравняването, но усилията им не се увенчаха с успех. Така Наполи продължава в следващата фаза на турнира, където ще чака победителя от срещата между Аталанта и Сасуоло.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи
СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)