BG EN

Напрежение на протеста! Бомбички, домати и яйца летят към парламента, опит за щурм през загражденията (обновена и снимки)

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

Напрежение на протеста! Бомбички, домати и яйца летят към парламента, опит за щурм през загражденията (обновена и снимки)

26696
на 14.06.2014
Напрежение на протеста! Бомбички, домати и яйца летят към парламента, опит за щурм през загражденията (обновена и снимки)

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Протестиращите срещу кабинета „Орешарски” замерят сградата на Народното събрание с бомбички, домати и яйца, предаде „Фокус”.

препоръчано

Полицейското присъствие в района е засилено, полицаи има пред и зад металните заграждения около Народното събрание.

Някои от протестиращите направиха опит да прескочат металните заграждения около сградата.

Протестиращите скандират „Оставка”, „Кой предложи Пеевски” и с нецензурни думи се обръщат към лидера на „България без цензура” Николай Бареков, носят плакати с текстове: „България каза: Орешарски, върви си”, „България в Европа, не със сибирската мечка”.

Демонстрантите се поздравяват по случай една година от протестите. Движението по бул. „Цар Освободител” в посока Орлов мост е блокирано. При преминаването на недоволните срещу кабинета граждани от Министерски съвет до Народното събрание, ул. „Г. С. Раковски” остана затворена.

По-различни данни от медиите, на протеста има между 2 и 5 хиляди души.

Малко след 20 часа протестиращите запазиха минута мълчание в памет на самозапалилия се и загинал миналата година Пламен Горанов.

Около 21 часа протестиращите започнаха да се разотиват.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Телците да спрат със самохвалството, Скорпионите да очакват проблеми с шефовете си САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Телците да спрат със самохвалството, Скорпионите да очакват проблеми с шефовете си
ПИК TV x
САМО В ПИК! Борисов с уникален виц, залата избухна в смях (ВИДЕО) САМО В ПИК! Борисов с уникален виц, залата избухна в смях (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента